СИМВОЛІКА
   На головну

Герб району
У золотому полі щита (співвідношення ширини до висоти 9:11) хрест синього кольору з пурпуровою зорею пресвятої Богородиці. Навколо щита – золотий картуш та срібна корона.
Прапор району
Прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3, представлене синім, жовтим та малиновим кольорами – неповторними кольорами національного прапора України та малинового бойового вимпела Запорізьких козаків, у стані яких було немало представників славного хліборобського волелюбного Ічнянського роду.
Герб міста
У золотому щиті темно-синій хрест та пурпурова шестипроменева зірка, навколо щита золотий картуш та срібна корона. Співвідношення сторін герба 7:8.
Прапор міста
Відповідні символи та кольори перенесені на міський прапор, який представляє собою прямокутне полотнище. Співвідношення сторін прапора 2:3.Історичне обґрунтування символів
З 1666 року Ічня – ратушне містечко.
Відома печатка містечка, яка вживалась приблизно до кінця 1 чверті 18 століття. На ній зображено грецький хрест, який супроводжувався внизу шестикутною зіркою. Герб було обрамлено бароковим картушем. Вгорі містився напис „П.М.І.” (печатка містечка Ічні).
У другій четверті століття герб Ічні доповнюється малюнком серця, пробитого двома стрілами. Можливо, символіка запозичена з великого рожевого герба князів Вишневецьких. Саме такий малюнок зберігся на міській печатці Ічні 1730 року. Кольори герба можна відтворити таким чином: на червоному тлі золоте серце, обтягнене чорним хрестом, пробите двома чорними стрілами та супроводжуване внизу срібною шестикутною зіркою. Герб обрамлений золотим бароковим картушем.
Хрест і зірка відносяться до віковічних національних християнських емблем, які символізують минуле Ічнянщини, є характерними для козацької емблематики і символізують минуле міста Ічні як полкового та сотенного міста у 17-18 ст., його розквіт в ті часи як значного економічного та культурного центру Лівобережної України.
Крім того, хрест і зірка є християнськими емблемами і символізують прадідівські традиції православ’я на Ічнянській землі та високий рівень духовної спадщини народів, які живуть на нинішній адміністративній території, що склалася після реформи 1923 року.
Золотий колір щита символізує багатство та щедрість ічнянських нив, бездоганність, великодушність, радість, достаток мешканців ічнянської землі. Темно-синій колір хреста означає вірність, чесність, бездоганність та чесноту.
Срібна корона засвідчує міський статус міста Ічні. Проект історичного герба м.Ічні зробив голова Українського Геральдичного Товариства – Гречило Андрій Богданович на основі ічнянської печатки 17-13 століття.


Джерела:
1.Чернігівщина – земля козацька. К, 2000.
2.Опис історичного герба і прапора.
Затверджено рішенням 10 сесії Ічнянської районної ради 24 скликання від 26.12.2003 року та рішенням 7 сесії Ічнянської міської ради 24 скликання від 26.12.2002 року.