Герб Ічнянського району

АСОЦІАЦІЯ
"РАДИ ІЧНЯНЩИНИ"

  На головну

9 червня 2016 року було проведено виїзне засідання асоціації органів місцевого самоврядування "Ради Ічнянщини" Національний виставковий центр "Експоцентр України" було обрано не випадково, адже саме з 8 по 11 червня проводиться XXVIII Міжнародна агропромислова виставка «АГРО-2016», на якій широко представлені такі напрямки як екологічні продукти й технології,присадибне господарство та альтернативні джерела енергії. Саме ці теми стають найбільш актуальними для жителів наших громад.
Очолив делегацію голова районної ради Григорій Герасименко. Також взяв участь в роботі асоціації рад і голова райдержадміністрації Олександр Бондар. В підведенні підсумків голова районної ради наголосив на актуальність впровадження енергозберігаючих технологій — реконструкція котелень, утеплення сучасними матеріалами, встановлення теплових пунктів у школах, що дозволить зменшити споживання газу.Засідання Асоціації „Ради Ічнянщини”
на базі Коропського району


24 вересня 2010 року на базі Коропського району відбулося виїзне засідання Асоціації „Ради Ічнянщини” за участю сільських, селищного голів, працівників виконавчого апарату районної ради.
I етап: Об’їзд об’єктів, які розташовані на території району.
1.Приміщення районної ради. Пленарне засідання.


2.Коропський історико-археологічний музей.
Створений у 1993 році місцевими краєзнавцями, розповідає про багатовікову історію Коропщини. Знаходиться у приміщенні колишньої Феодосіївської церкви..


3.Районний центр дитячої творчості.
Працює 87 гуртків.


4. КСК "Аполлон".
У районному чемпіонаті з футболу на "Кубок місцевого самоврядування" беруть участь 32 команди.


5. Капличка Святої Мотрони.
Побудована за ініціативи та фінансової підтримки Почесного громадянина селища Короп, генерального директора ТОВ "Стальпром" Лантуха Олександра Миколайовича. Названа на честь матері мецената.


6. Мезинський народний археологічний науково-дослідний музей.
Створений на місці Мезинської палеолітичної стоянки, що існувала майже 20 тисяч років тому. У приміщенні ( а це історична будівля XVIII століття збудована поміщиком Паливодою) зберігається понад 48 тисяч експонатів, в т.ч. предмети первісної культури, знайдені при дослідженні пізньопалеолітичного поселення на правому березі Десни. Очолює музей краєзнавець Василь Куриленко.


7. Головний офіс Мезинського національного природного парку.
Директор Симоненко Ніна Василівна.
Національний парк створений згідно з Указом Президента України від 10 лютого 2006 року, підпорядкований Міністерству охорони навколишнього середовища.
Основними завданнями парку є збереження цінних природних комплексів та об"єктів Полісся, підтримання і збереження екологічної рівноваги в регіоні;
- проведення науково-дослідної роботи по вивченню природних комплексів та їх змін в умовах рекреаційного використання, розробка наукових рекомендацій з питань охорони довкілля та ефективного використання природних ресурсів;
- створення належних умов для організованого туризму, екскурсій, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з дотриманням встановленого режиму охорони природних комплексів та об"єктів;
- відродження місцевих традицій природокористування, розвиток призабутих видів господарювання - племінного конярства, бджільництва, розведення диких хутрових тварин;
- здійснення екологічної освітньо-виховної роботи.
..................................................................................
..................................................................................
..................................................................................
Засідання Асоціації „Ради Ічнянщини”
на базі Бережівської сільської ради


29 квітня 2010 року на базі Бережівської сільської ради відбулося виїзне засідання Асоціації „Ради Ічнянщини” за участю сільських, селищного та міського голів, працівників виконавчого апарату районної ради.
I етап: Об’їзд об’єктів, які розташовані на території сільської ради.
1.Покладання квітів до Меморіалу загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни. Голова районної ради Сенчик О.В., голова районної державної адміністрації Семенець В.В., керівники територіальних громад та працівники виконавчого апарату районної ради вшанували пам’ять загиблих воїнів – земляків хвилиною мовчання.


2.Загальноосвітня школа I-III ступенів.
Директор – Яркова Валентина Григорівна, працює на даній посаді з 1986 року. Приміщення школи побудоване у 1993 році. Працює 17 педагогів, навчається 76 учнів. Школа має спортзал, актовий зал, кімнату-світлицю. Учасники засідання ознайомилися з навчально-виховним процесом школярів, роботою педагогічного колективу, побували в шкільній світлиці, де розміщені інформаційні матеріали про історію села, його видатних людей.


3.Дитячий дошкільний навчальний заклад „Калинка”.
Завідуюча – Лариса Миколаївна Круш. Виховується 15 дітей дошкільного віку. Працюють 2 вихователі та музичний керівник. Орендується приміщення у Бережівській ЗОШ. В його розпорядженні ігрова кімната, їдальня і спальня. У садку завжди тепло, затишно, панує взаємна повага та порозуміння. З нового навчального року садок переходить на нову програму навчання і виховання „Я у світі”.


4. Фельдшерсько-акушерський пункт.
Завідуюча – Кулик Наталія Миколаївна. Обслуговує жителів населеного пункту.


5. Приміщення сільської ради.
Сільський голова - Кравець Олександр Васильович. Працює на даній посаді з 2006 року. Обіймав дану посаду протягом 1990-1999 років. Секретар ради та виконкому – Верескун Ольга Іванівна. Працює на даній посаді з 2000 року.


6. Сільський будинок культури на 240 місць.
Директор – Жохіна Тетяна Вікторівна. Побудований у 1965 році. При будинку культури працюють гуртки художньої самодіяльності: художнього читання, драматичний, сольного співу, жіночий фольклорний та дитячий фольклорний.


II етап: Пленарне засідання.
Вступне слово голови районної ради Сенчика Олександра Васильовича щодо мети проведення Асоціації, розгляду питань порядку денного.
1. Про практику роботи Бережівської сільської ради по вирішенню завдань соціально-економічного розвитку території.
2. Про діяльність місцевого сільськогосподарського підприємства ПОСП „Бережівка” по вирішенню виробничих питань, співпрацю з сільською радою.
3. Про зміни в земельному законодавстві щодо спрощення процедури набуття прав на землю, порядок проведення земельних аукціонів.
4. Про правове регулювання орендних відносин.
5. Про протидію правоохоронним та контролюючим органам в умовах вступу в дію доповнень до законодавства про корупцію.
6. Про методику розрахунку вартості очистки доріг від снігу в населених пунктах, про умови введення до штатів сільських рад опалювачів та про порядок фінансування і встановлення природоохоронних знаків.
Керівник територіальної громади Кравець Олександр Васильович розповів про роботу сільської ради по виконанню завдань соціально-економічного розвитку території, співпрацю з керівництвом ПОСП „Бережівка”, висвітлив інші напрямки діяльності сільської громади. Він також акцентував свою увагу і на проблемних питаннях, які стосуються ремонту доріг, поліпшення благоустрою, вуличного освітлення.
Про діяльність місцевого сільськогосподарського підприємства, його виробничі показники та співпрацю з сільською громадою по вирішенню соціально-значимих справ був присвячений виступ директора ПОСП „Бережівка” Антоненка Михайла Михайловича. Необхідно відмітити, що дане господарство працює стабільно. Зокрема, на сьогоднішній день в обробітку знаходиться 2 тис.га землі , утримується 285 корів, надій молока на корову складає 16 літрів. Вчасно посіяні ранні зернові, кукурудза та соя. Поряд з цим керівника турбує відсутність доїльного залу, недостатня кількість працівників.
Про зміни в земельному законодавстві щодо спрощення процедури набуття прав на землю, про нове у порядку приватизації земельних ділянок, порядок проведення земельних аукціонів розповіла начальник відділу Держкомзему у Ічнянському районі Бондар Наталя Олексіївна.
По іншим питанням інформували працівники виконавчого апарату районної ради Требка Тетяна Олександрівна, Вовк Альона Геніївна та Міленко Наталія Миколаївна.
Підсумки роботи Асоціації підвів голова районної ради Сенчик Олександр Васильович, який зупинився на питаннях затвердження сільських бюджетів на 2010 рік, проаналізував стан використання земель державної власності, звернув увагу керівників територіальних громад на виконання програм соціально-економічного розвитку населених пунктів, прийнятих рішень зборів громадян за місцем проживання...................................................................................
..................................................................................
..................................................................................
Засідання Асоціації „Ради Ічнянщини”
на базі Гмирянської сільської ради


07 грудня 2009 року на базі Гмирянської сільської ради відбулося виїзне засідання Асоціації „Ради Ічнянщини” за участю голови районної ради Сенчика О.В. та його заступника Драгана В.М., сільських та міського голів, працівників виконавчого апарату районної ради. Згідно порядку проведення засідання розпочалося з об’їзду об’єктів, які розташовані на території сільської ради.
I етап:
1. Сільська рада.
Сільський голова Сорокун Володимир Миколайович, працює на посаді з 2006 року Секретар ради та виконкому Будика Людмила Олексіївна, працює на посаді з 2001 року.
Територія сільської ради – 5721,1 га Станом на 01.01.2009 року проживає 862 чол. населення.
На території сільської ради працюють СТОВ «Колос» (директор Требка Анатолій Іванович), виробниче підприємство «Пакогруп», загальноосвітня школа I-III ступенів, дитячий дошкільний навчальний заклад, сільський будинок культури, бібліотека, лікарська амбулаторія, філія Ощадбанку, відділення зв’язку, магазини.


2.Виробниче підприємство «Пакогруп»
Площа 1200 кв.м розташоване на території бувшої тваринницької ферми №4, займається виготовленням дерев’яної тари (ящиків для зберігання овочів, фруктів та іншої продукції). Потужність його складає до півтори тисячі ящиків за годину. Продукція має великий попит, який особливо зростає в літні місяці. Ринки збуту є по всій території України, особливо в південних її областях. Працює в цеху переважно молодь, кількість робітників складає 25 чоловік. Очолює підприємство „Пакогруп” Гмиря Володимир Олександрович.


3.Сільська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини.
Головним лікарем тут працює фахівець своєї справи Кравець Катерина Іванівна. Гмирянська лікарська амбулаторія реорганізована з ФАПу у 2002 році. Вона обслуговує населення села. Тут працюють досвідчені спеціалісти з великим стажем роботи. Це лікар загальної практики сімейної медицини, фельдшер, медична сестра кабінету лікаря, медична сестра загальної практики сімейної медицини, молодша медична сестра. Приміщення газифіковане, нещодавно в ньому зроблений капітальний ремонт. В амбулаторії є аптечний пункт, кабінет фельдшера, маніпуляційний, дитячий кабінет з кабінетом для щеплень, оглядовий кабінет, фізкабінет та кабінет лікаря. Восени 2009 року по Програмі Президента України «10 кроків назустріч людям» амбулаторія одержала машину швидкої медичної допомоги. Ошатний вигляд, досвідчені спеціалісти медичної галузі, забезпечення транспортом сприяє своєчасному та ефективному обслуговуванню населення сільської громади.


4.Дошкільний навчальний заклад загального типу розвитку.
Територія ДНЗ складає 1,15 га. Розрахований на три групи. Працює за п’ятиденним режимом з дев’ятигодинним перебуванням дітей. З вересня 2001 року переданий у комунальну власність Гмирянської сільської ради. Завідуюча - Світлана Олександрівна Воронько. В садку створені всі необхідні умови для повноцінного розвитку дітей, є ігрова кімната, спальня, роздягальня, туалетна кімната. Заклад забезпечений м’яким інвентарем, наглядними посібниками, дитячими книгами. На даний час в садку перебуває на утриманні 17 дітей. Вихователями дитячого садка плануються та проводяться різні види занять, години розваг, спортивні дозвілля, художня праця, гурткова робота.


5. Загальноосвітня школа.
Побудована у 1992 році, розрахована на 192 учні. Зараз тут навчаються 105 дітей, в тому числі з сіл Щурівка та Городня, підвіз яких здійснюється шкільним автобусом. Працює 20 педагогів. В приміщенні школи є актовий та спортивний зал, бібліотека. На базі школи працюють танцювальний гурток та гурток вокального мистецтва, театральна студія, філіали музичної та дитячої спортивної школи. Директор – Небеська Раїса Іванівна.
II етап: Пленарна частина

На пленарному засіданні перед присутніми виступив сільський голова Сорокун Володимир Миколайович, який розповів про роботу сільської ради по виконанню завдань соціально-економічного розвитку території. Зокрема, зазначив, що план по загальному фонду місцевого бюджету за 11 місяців цього року виконано на 118,6%. Більшість проблем життя сільської громади вирішуються спільно з ТОВ „Колос”, в тому числі і по благоустрою території. А ще Володимир Миколайович розповів своїм колегам про організацію вуличного освітлення у селі. Саме за його ініціативою в сільській раді облаштований електрощит, установлені на опорах економні лампи нічного освітлення, що дозволяє сплачувати незначні кошти за спожиту електроенергію.
Діяльності місцевого сільськогосподарського підприємства, співпраці з сільською радою по вирішенню соціально-значимих справ був присвячений виступ директора ТОВ „Колос”, депутата районної ради Требки Анатолія Івановича.
Про проблеми, що виникають перед керівниками територіальних громад при оформленні документів по виготовленню державних актів на землю, інші земельні питання розповіла начальник відділу Держкомзему у Ічнянському районі Бондар Наталя Олексіївна.
По питанням оренди майна комунальної власності територіальних громад інформувала начальник контрольно – аналітичного відділу районної ради Требка Т.О. Начальником юридичного відділу Вовк А.Г. були висвітлені питання щодо запобігання проявам корупції в органах місцевого самоврядування та зроблений аналіз проекту Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», який набуває чинності з 01 січня 2010 року.
Підсумки роботи Асоціації підвів голова районної ради Сенчик Олександр Васильович. По закінченню всіх присутніх з професійним святом привітали учні Гмирянської ЗОШ.
..................................................................................
..................................................................................
..................................................................................
Засідання Асоціації «Ради Ічнянщини»
на базі Бахмацького району 10 квітня 2009 року


Присутні: члени Асоціації «Ради Ічнянщини», Сорока Володимир Миколайович- голова Бахмацької районної ради; Булига Анатолій Олександрович- начальник організаційного відділу Бахмацької районної ради; виконавчий апарат районної ради.
Перший етап - Короткотермінова нарада з керівниками територіальних громад у приміщенні районної ради
На розгляд виносилися слідуючі питання:
1. Про затвердження звіту ревізійної комісії районної Асоціації "Ради Ічнянщини" за 2008 рік.
2. Про встановлення суми членських внесків до Ічнянської районної Асоціації "Ради Ічнянщини" на 2009 рік.
3. Про затвердження кошторису доходів та видатків Ічнянської районної Асоціації "Ради Ічнянщини".
4. Про нову редакцію Регламенту роботи сільських рад.
5. Про Положення про порядок відчуження і списання майна, що є комунальною власністю територіальної громади.


Вів нараду голова районної ради Сенчик Олександр Васильович.


Другий етап - Зустріч з головою Бахмацької районної ради Сорокою Володимиром Миколайовичем на території Бахмацького району
Під час наради, проведеної у Будинку культури, голова районної ради Сорока Володимир Миколайович розповів про роботу районної ради, її постійних комісій, детально зупинився на характеристиці соціально-економічного розвитку району, на успіхах і проблемах, історичній спадщині та її збереженні.


Третій етап – відвідання визначних місць Бахмацького району: Свято-Миколаївський Крупицький жіночий монастир в селі Осич; Батуринський музей археології; Цитадель; музей-садибу Кочубея; палац Кирила Розумовського
..................................................................................
..................................................................................
..................................................................................
Засідання Асоціації «Ради Ічнянщини»
на базі Крупичпільської сільської ради 05 грудня 2008 року


Присутні: члени Асоціації «Ради Ічнянщини», депутат обласної ради, голова правління ВАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла» Кияновський В.П., виконавчий апарат районної ради.
Перший етап - об'їзд об'єктів територіальної громади: оновлений меморіальний комплекс, територіальний центр по утриманню одиноких престарілих громадян, лікарська амбулаторія, Крупичпільська ЗОШ I-III ступенів, тваринницька ферма №1 СТОВ «Крупичпільське», тваринницька ферма №3 СТОВ «Крупичпільське», сільський Будинок культури.
В ході об'їзду сільський голова Мисан Василь Петрович дав загальну характеристику кожному об'єкту, звернув увагу на позитивні моменти.

Коротка характеристика відвіданих об'єктів.
1. Меморіальний комплекс загиблим в роки Великої Вітчизняної війни
Після обрання Мисана Василя Петровича сільським головою на виконкомі сільської ради було порушено питання встановлення пам’ятного знака з іменами загиблих в роки Великої вітчизняної війни. Після дворічної копіткої роботи , до якої був залучений виконавчий комітет, депутати сільської ради, учні Крупичпільської ЗОШ I-III ступенів та актив села, були уточнені списки загиблих. На виготовлення меморіальних дошок залучені благодійні кошти ТОВ «Укрпериклаз», СТОВ «Крупичпільське», а сам комплекс, ремонт пам’ятника та заміна огорожі зроблені силами ВАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла» (голова правління Кияновський Віктор Павлович).
Всього полягло на полі бою жителів села Крупичполе – 414 чоловік, села Сваричівки – 128 чоловік, села Новий Поділ – 81 чоловік.
Учасники Асоціації вшанували пам’ять загиблих земляків покладанням квітів до Меморіалу та до пам’ятного знаку жертвам голодомору 1932-1933 років.

2. Територіальний центр по утриманню одиноких престарілих громадян.
Завідуючий – Момот Микола Дмитрович.
Територіальний центр по утриманню одиноких престарілих громадян – єдиний в Ічнянському районі.
Працює з 2003 року. Розрахований на утримання 35 чоловік.
На сьогоднішній день в центрі проживає 28 чоловік, з них – 5 жителів Крупичпільської територіальної громади.
Обслуговуючий персонал – 11 чоловік.
У поточному році обладнано харчоблок в приміщенні колишнього пологового будинку, кухонні плити переведені з електричних на газові.

3. Лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини
Головний лікар – Сальник Григорій Олександрович (за фахом – терапевт), працює в селі Крупичполе з 1987 року.
Працює регістратура, стоматкабінет, фізкабінет, лабораторія, дитячий кабінет, маніпуляційна, кабінет денного стаціонару на 4 лікарняні ліжка, оглядовий кабінет. По Програмі Українського Фонду соціальних інвестицій у 2003 році проведений капітальний ремонт приміщення амбулаторії. Придбано нове обладнання на суму майже 12 тисяч гривень. Є санітарний автомобіль.
В селах Сваричівка та Новий Поділ працюють ФАПи.
В селі Крупичполе, поряд із лікарською амбулаторією, знаходиться аптека. Завідуюча – Момот Юлія Сергіївна.


4. Крупичпільська ЗОШ I-III ступенів.
Директор – Головач Сергій Васильович, працює на даній посаді з 1985 року.
Крупичпільська ЗОШ I-III ступенів побудована в 1914 році, об”єднує в собі школу I ступеня в селах Сваричівка та Новий Поділ. Газифікована у 2001 році, має 15 комп'ютерів. В школі встановлене сучасне програмне забезпечення, вона підключена до мережі Інтернет.
В школі навчається 72 учні, працює 13 вчителів та 7 чоловік обслуговуючого персоналу.

5.Тваринницька ферма №1 СТОВ «Крупичпільське»
Директор – Скрипка Григорій Миколайович, працює 1984 року.
Утримується 340 голів ВРХ, розпочато будівництво доїльного залу на 1000 голів ВРХ.


6.Тваринницька ферма №3 СТОВ «Крупичпільське»
Знаходиться в селі Новий Поділ. Реконструйоване старе приміщення, третій рік утримується 104 корови. На фермі працює виключно місцеве населення.

7. Сільський Будинок культури
Директор – Скляр Надія Миколаївна, працює з 1983 року.
Художній керівник – Школьний Михайло Володимирович, працює з 1974 року.
Приміщення побудовано в 1989 році. В 2007 році з місцевого бюджету було виділено 1900 гривень на ремонт приміщення, у 2008 році – 400 гривень. 12,5 тисяч виділено на виготовлення технічної документації на газифікацію Будинку культури. У Програмі економічного і соціального розвитку району на 2009 рік заплановано його газифікувати.
Ремонт дороги між селами Крупичполе та Новий Поділ протяжністю 4 кілометри був зроблений за рахунок державного бюджету.

8. Приміщення сільської ради
Побудоване в 1986 році. Перебуває в комунальній власності Крупичпільської територіальної громади. Газифіковане в січні 2008 року.
Сільський голова – Мисан Василь Петрович, працює сільським головою з 2002 року Секретар сільської ради – Кривченко Любов Василівна, працює з 1982 року Спеціаліст II категорії - Мельник Тетяна Володимирівна працює з 2000 року Касир - Школьна Світлана Михайлівна працює з 2005 року Вакансія спеціаліста II категорії – землевпорядника.

Другий етап – засідання «круглого столу», яке відбулося у формі розмови – діалогу з сільськими, селищним та міським головами.
Під час розмови керівники територіальних громад охарактеризували ситуацію, яка склалася на цей час на території сільської ради, розповіли про свої здобутки та досягнення, поділилися проблемами та планами на майбутнє. В розмові прийняв участь голова правління ВАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла» Кияновський Віктор Павлович.

На завершення учасників Асоціації привітав самодіяльний хор Крупичпільського сільського Будинку культури.